להיות מוכנים – מפנים מקלטים

במדינה כמו ישראל, מקלטים הם חלק מהחיים, משהו סטנדרטי שיש באינספור בניינים משותפים, במבני ציבור וכן באזורים שונים בערים ובהתיישבות הכפרית. המקלטים הם אמצעי מיגון חשוב במיוחד לעיתות חירום ובישראל יש הגדרות ברורות לגבי מקלטים ושמישותם לציבור. בבניינים משותפים רבים בישראל יש מקלטים, האמורים לשמש את כל תושבי הבניין בעת חירום. אך תופעה מוכרת ורחבה מאוד היא של מקלטים שלאורך השנים הפכו למחסן של כל הבניין או של גורם מסוים, מקלטים בלתי שמישים עקב ריבוי ציוד ומצב כללי של הזנחה. חברת דרור פינויים מתמחה, בין היתר, גם בפינוי מקלטים והבאתם למצב שניתן להשמיש אותם בצורה איכותית.כניסה למקלט

מה אומר החוק?

החוק בישראל לגבי מקלטים ארוך ומורכב. אך באופן כללי ניתן לומר כי מקלטים בבניינים משותפים נמצאים באחריות הדיירים ועל וועד הבית לדאוג שהמקלט פנוי, באחריות הרשות המקומית לדאוג שמהמקלט שמיש ומפוקח. אך כאמור, מקלטים רבים בבניינים משותפים, וגם במבני ציבור, בסביבה עירונית אחרת ובהתיישבות הכפרית לצורך העניין, הפכו עמוסים, מוזנחים ובלתי שמישים בעליל – לפחות לא לייעודים העיקרי של הגנה בעת חירום.

החוק מאפשר לרשות מקומית שבאה לבצע בדיקה של המקלט בבניין משותף לפנותו מכל החפצים שאינם אמורים להיות בו, לאחר מתן הודעה של 15 יום. כמובן שרצוי להימנע מהגעה למצב זה שעשוי לגרום לאובדן רכוש וציוד חשובים. כמובן שמעבר להגדרות החוק, החשיבות של שמירה על המקלט נקי, פנוי ושמיש ברורה והימנעות מכך שקולה לחוסר אחריות שעלול בהחלט לעלות בחיי אדם בעת מקרה חירום ממשי.

שירות פינוי מקלטים

דרור פינויים מתמחה כאמור בשירותי פינוי מקלטים, כאשר במקרים רבים ניתן להגדיר זאת בשלב ראשון כשירות פינוי מחסן כי זה השימוש לכל כך הרבה מקלטים ברחבי ישראל. באופן דומה לכך שפינוי דירה אינו תהליך פשטני כמו העברת דירה, גפם פינוי מקלט מצריך ידע מעשי מסוים ומיומנות בפרויקטים מסוג זה. המקלט הוא מקום שצריך להיות נגיש, שמיש ופנוי – כך שיוכל לספק את המטרה לשמה הוא קיים. אך אנו לא סתם מגיעים למקלט ומפנים אותו ללא מחשבה, אם יש חפצים בעלי ערך במקלט, נודיע על כך ונאפשר לכם להחליט מה לעשות איתם. חפצים אחרים בעלי ערך כלשהו אנו יכולים להעביר לשימוש חוזר דרך חנויות יד שנייה, מסירה לעמותות ולצדקה וכיוצא באלו.

מעבר לכך, שירות פינוי מקלטים מצריך ידע בעיסוק בפסולת ובחפצים שונים, כאשר אנו נוקטים בכל האמצעים לביצוע מדויק ויעיל, כולל העברת חומרי פסולת מתאימים למיחזור, הטמנה ועיבוד – הכל בהתאם למצב בשטח ולמהות החפצים שיש לפנות. כמו כן יתכן ויש צורך לפנות את יציאות החירום מהמקלט ואם ליישם פתרונות נקודתיים נוספים כגון חיטוי, ניקיון וכדומה.

למה להשתמש בנו לפינוי מקלט?

במרבית המקרים, תושבי הבניין או מי שהפך את המקלט למחסן לא משתוקקים במיוחד להתחיל לסחוב ציוד ולמצוא פיתרון לכל מה שמאוחסן במקלט, כאשר בנוסף ישנם היבטים של פינוי מקלטים המחייבים ידע מסוים וביצוע מוגדר. לכן מומלץ בהחלט להיעזר בגורם מקצועי ומיומן בתחום, חברת פינוי מקלטים ומחסנים כמו דרור פינויים המציעה ניסיון של שנים בתחום.

אנו מספקים שירות יעיל, מקצועי ותקני, במהירות שיא ובמבנה עלויות אטרקטיבי במיוחד. במקום לריב עם הדיירים או כל מי שמאחסן ציוד במקלט, במקום לסחוב ציוד כבד, תנו לאנשי המקצוע שלנו לעשות עבורכם את העבודה ולספק לכם מקלט תקין ושמיש – לראש שקט, עמידה בדרישות החוק ומוכנות אמיתית לשעת חירום.

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם מיד