בנחישות וברגישות – הכול על פינוי דירה בירושה

אבי קיבל מאביו אשר נפטר באופן פתאומי דירה בירושה..
הוא מספר שהפעם הראשונה שבה הוא נכנס לדירה לאחר פטירת האב, עלו לו זיכרונות והוא הוצף ברגשות. הזיכרונות הקשו עליו לעצור את הדמעות..
אבי מצא את עצמו עומד לבד מול ספת הטלוויזיה. אותה ספה שאבא שלו נהג לשבת עליה כל יום במשך שעות, לצפות בנחת במהדורות החדשות. אפילו משקפי הראייה של האב, עדיין היו מונחות בשולחן שליד הספה, כמו מחכות שהוא ירכיב אותן..
הוא נכנס למטבח, הבחין ברדיו הקטן שעל שולחן האכילה ונזכר באבא שלו. אבא שלו אהב לאכול כשברקע מתנגנים להם צלילים של מוזיקה ישנה..
אבל.. כשהוא ראה שיש עדיין כלים בכיור, זה כבר היה גדול עליו, הדמעות הפכו לבכי של ממש והוא מיהר לצאת מהדירה.

קניית ירושות ועיזבונות

אבי הבין שזה גדול עליו ושהוא לא יכול להתמודד עם כל זה לבד, וככה למעשה הוא הגיע אלינו..
אבי הוא ממש לא היחיד שמתמודד עם הקושי הזה. הרבה אנשים שמקבלים דירה בירושה מגלים שהינם מתקשים לעשות זאת לבד. לכן, הם בוחרים להכניס לתמונה חברה מקצועית ומנוסה אשר מתמחה באופן פרטני בנושא של פינוי דירה בירושה.

הליך פינוי דירת ירושה

אחרי שאדם נפטר, קרוביו נאלצים להתמודד עם עצב וכאב גדולים. הפרידה הסופית מאותו אדם אהוב קשה מאד. לכן, אם יש ברשותם את האופציה להימנע מהתמודדויות נוספות, כדאי לשקול להשתמש בה.
פינוי דירה מצריך מאותם אנשים, פעולה אחת בלבד – בחירה נבונה בחברה שתבצע את הפינוי. כדאי לוודא שמדובר בחברה מנוסה אמינה וכזאת ששמה דגש על אנושיות, אמפטיות ורגישות..
לאחר יצירת הקשר, החברה אמורה לשלוח אליכם איש מקצוע, אשר ישוחח אתכם, ילמד להכיר אתכם ולהבין ביחד אתכם מה אתם מעוניינים לעשות עם התכולה.
אותו איש מקצוע יהיה זמין לענות לכם על שאלות ולהסביר לכם כל מה שאתם צריכים לגבי התהליך – כשחשוב שתהיו מודעים לעובדה שההחלטות הן שלכם ואם יש חפצים שאתם מעוניינים לשמור לעצמכם כמזכרת, זאת כמובן החלטה שלכם.
אם יש חפצים שאתם רוצים לתרום לעמותה כזאת או אחרת, תוכלו להציג גם את הבקשה הזאת.
במסגרת הפגישה, איש המקצוע גם אמור להתייחס לנושאים הפרקטיים ולהבין מה סדר גודל העבודה. מהי רמת המורכבות של התהליך. תכנון נכון, מקצועיות ודיוק חשובים מאד בתהליך הפינוי.

ההתמודדות עם התהליך

כאשר אנשים מתמודדים עם מצבים רגשיים לא פשוטים, קשה לדבר איתם על פרקטיקה ועל כסף.
אבל, חשוב שתדעו, דירות בירושה מכילות לרוב לא מעט תכולה מסוגים שונים: רהיטים, מוצרי חשמל, חפצי נוי ועוד.. כאשר, חלק גדול מהיורשים לא באמת יודע לפרטי פרטים באיזה סוג של תכולה מדובר. מהסיבה הזאת, חשוב לדעת שישנו סיכוי טוב שהתכולה כוללת גם פרטי אספנות ואמנות בעלי ערך. מהסיבה הזאת, ההמלצה היא לבחור בחברת פינוי דירות בירושה, אשר מציעה גם שירות של קניית תכולה. בחירה בחברה שכזאת, יכולה להבטיח כי הליך פינוי הדירה יתבצע בחינם. פינוי בחינם בתמורה לתכולה אשר תהיה שוות ערך לעבודת הפינוי.
מעבר לכך, ניתן לקבל הערכת שווי תכולה מדויקת והוגנת מצד איש מקצוע. קיים סיכוי, שלא רק שעבודת הפינוי תתבצע בחינם, אלא שיהיה ניתן להרוויח סכום כסף מסוים בתמורה למכירתה של התכולה.

פינוי דירה בירושה הוא הליך אשר טומן בחובו מורכבות וקושי רגשי. לכן, החברה אשר מעניקה את השירות, אמורה לעשות הכול בכדי לראות את אותו הקושי ולהתחשב בו.
ההתחשבות אמורה לבוא ביכולות להתגמש. בין היתר: להתאים את לוחות הזמנים לזמנים של הלקוחות (ולהקפיד לעמוד בהם), לתכנן את עבודת הפינוי לפרטי פרטים (מה שיבטיח שהיא תתבצע בצורה יעילה, מסודרת ומהירה), לדאוג להישאר זמינים ללקוחות לאורך כל הדרך, להשאיר דירה נקייה בסיום עבודת הפינוי, וכמובן, גם להקפיד על יחס אדיב, סובלני ומכיל (וזה נכון לגבי כל הצוות של החברה).

למה כדאי לפנות לחברת פינוי דירות מקצועית

לסיכום, שום דבר לא באמת יכול להקל את הכאב של אובדן. אבל מה שכן אפשר לעשות, זה להקל עליכם את המאמץ. להוריד ממכם את הצורך בהתמודדות עם לגעת, להריח ולהרגיש את החפצים שפעם שימשו אדם אהוב.
לכן, כדאי להסתייע באנשי מקצוע חיצוניים. הם יבצעו את פינוי הדירה עבורכם, למענכם ותוך התבססות על הדרכתכם והוראותיכם.
ואם נחזור רגע לסיפור של אבי, אנחנו יכולים לספר לכם שאחרי שהוא יצר עמנו קשר, הוא עדיין התמודד עם הזיכרונות והרגשות. אבל, לפחות עכשיו, בכל מה שקשור לפינוי התכולה, הוא כבר לא היה יותר לבד..

אולי יעניין אותך גם