לזרוק או לשמור – הערכת שווי תכולה

פינוי תכולת בית של בני משפחה שגרו בו שנים רבות, זו משימה לא קלה הן נפשית והן פיזית.

באופן טבעי עם השנים צוברים רוב האנשים ציוד רב בביתם. חלקו הגדול ללא שימוש לאורך שנים רבות. הפריטים מאוחסנים בארונות או במחסנים, מעלים אבק וחלודה וערכם רק פוחת עם השנים. בעת הפינוי מוצאים גרוטאות רבות שרק הונחו בחדרים ויצרו בהם עומס מיותר וחבל שלא פינו אותם מהדירה לפני שנים.

הפינוי קורה בדרך כלל כשאנשים מבוגרים עוברים לדיור מוגן, לוקחים איתם רק את החפצים האישיים ההכרחיים ושאר הפריטים נותרים בבית. או לחילופין כשאנשים הולכים לעולמם ונוצר צורך לפנות את הדירה מתכולתה, כדי להשכיר או למכור אותה.

בני המשפחה לא מודעים לכמויות הגדולות של התכולה הקיימת בכל בית ולערך הכספי שלה, לאילו חפצים יש ערך כספי כלשהו, מה אפשר למכור, לתרום, למחזר ומה כדאי לזרוק.

הערכת שווי תכולה

הערכת שווי תכולה – המומחים

אנשים שזה תחום עיסוקם היום יומי יודעים להפריד בין החפצים השונים ולקבוע באופן אמין ואחראי מה עתידו המומלץ של כל אחד מהחפצים.

מתבצע מיון של כל הפריטים והערכת שווי של כל חד מהמוצרים שאפשר למכור אותם.

ריהוט ישן, מוצרים ללא ערך כספי או סנטימנטלי אפשר לזרוק.

מוצרים טובים שאפשר להמשיך ולהשתמש בהם כמו ביגוד, מוסרים לעמותות נזקקים כדי שיחלקו אותם לאנשים שבאמת זקוקים לביגוד נוסף במיוחד בחילופי העונות.

מוצרים ישנים שאינם תקינים כמו מחשבים או חפצי מתכת אפשר להעביר למחזור .

מסמכים לא רלבנטיים, מעבירים לגריסה ולמכירת הנייר למפעלי הנייר.

ציוד מטבח תקין אפשר למסור לעמותות או להעבירם ככלי משחק לגני הילדים.

שיטת העבודה בפינוי תכולה

לאחר המיון הראשוני, יעריך המומחה את ערך הציוד כולו שאפשר למכור אותו. אם מדובר בסכום גבוה המקובל על שני הצדדים, ישלם המעריך את התמורה ויקבל את הציוד.

אם שווי התכולה תואם פחות או יותר את ערך מלאכת הפינוי כולה, יבוצע הפינוי על ידי המומחה ובמקום תשלום הוא ייקח את החפצים שעליהם סוכם.

במהלך העבודה, מוצאים פעמים רבות פריטים שהיו נסתרים בהתחלה, כל פריט כזה מועבר לבעלים לקבלת ההחלטה הנכונה. היו מקרים שנמצאו ארגזים עם כספים שהוחבאו או חפצים יקרי ערך הן כספית והן סנטימנטלית שהועברו לבעלים.

הערכת שווי תכולה מורכבת מחפצים בעלי ערך מכירתי שחברת הפינוי מעבירה למכירה במקומות שונים כמו שווקים שדוכניהם מלאים בחפצים ישנים למכירה כמו שוק הפשפשים, או לסוחרי עתיקות בעלי חנויות המלאות בחפצים עתיקים בני עשרות ומאות שנים. מקצת מהחפצים נמכרים כמות שהם ומקצתם עוברים הליך של שיפוץ ורסטורציה ולאחר מכן הם נמכרים כפריטי וינטג’ המבוקשים מאד היום.

מיון ופינוי התכולה

לאחר מיון כל הציוד בבית והעברתם למכולה, למשאית, למחזור ולתרומות, הבית ריק ואפשר לנקות אותו ניקוי יסודי לצורך מכירה או השכרה.

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם מיד

אולי יעניין אותך גם