אגרנות כפייתית

מעוניינים לפנות בית של אגרן כפייתי? הגעתם למקום הנכון. קראו כיצד חברת דרור פינויים תסייע לכם בכך ופנו לקבלת הצעה משתלמת בעבור פינוי תכולת דירה לאספן כפייתי!

אגרנות או אספנות כפייתית היא מצב נפשי, המוגדר על ידי מדע הפסיכיאטריה כסוג של מחלה. כולנו אוספים דברים. חלקנו מתוך חיבה לחפצים מסוימים, כגון ספרים, בובות, תמונות, שירים או יומנים, שנכתבו על ידי בני משפחה בשנים עברו – כל מיני דברים קטנים שאספנו בחיינו. זו תכונה אנושית טבעית, שאין בה כל רע.

אספנות כפייתית היא הרבה מעבר לזה. האספן הכפייתי אוסף לא רק דברים אישיים, אלא דברים, שהוא מוצא ברחוב, כאלה שהוא יכול לעשות בהם שימוש, אך גם הרבה כאלה שלא. האספן הכפייתי ממלא בדרך כלל כל חלל, שנמצא בבית, לפעמים מן הרצפה ועד לתקרה. ברוב המקרים, האגרן הכפייתי אינו יודע מה יש ברשותו, וזה גם לא חשוב עבורו. הוא אוגר דברים, כי מלאכת האגירה היא זו החשובה לו, וכמו כן, יש הסוברים, שהתחושה של בית מלא, אף אם הוא מלא ממסד ועד טפחות, מרגיעה את האספן הכפייתי.
ארגזים ושקיות לאחר פינוי בית אגרן כפייתי

לא קשה לזהות דירה, או בית, שחיים בו אנשים הסובלים מאגרנות כפייתית. במקרה של בית פרטי, ניתן להבחין בתופעת האספנות הכפייתית עוד לפני שנכנסים לבית עצמו: החצר המקיפה את הבית מלאה אף היא בעשרות, אם לא מאות, חפצים, שרובם ישנים ומסוכנים. החיות העלולות למצוא להן בית בין כל החפצים האלה מסוכנות אף הן.

אם אתם נתקלים בסיטואציה בחיים, שבה עליכם לפנות דירה של אדם, שסבל מתופעה זו של אגרנות כפייתית, סביר להניח, שתחושת ייאוש תתקוף אתכם מיד עם כניסתכם לדירה. ברוב המקרים, לא ניתן לראות אפילו את חלונות הדירה, הכניסה למרבית החדרים אינה אפשרית, שטח התנועה בבית מצומצם ביותר, וערימות החפצים, שנאספו על ידי הדייר, שהתגורר בבית, הן בלתי נתפסות. אפשר לאסוף חפצים מסוגים שונים, ולמה שאוספים אגרנים כפייתיים אין גבול: יכולים אלה להיות חפצי חשמל, שכבר מזמן אינם פועלים, בעלי חיים, אפילו מזון שנאגר במחסנים במשך שנים, ארגזי קרטון מלאים בחפצים שבורים וכד’.

לעיתים קרובות סובלים מאגרנות כפייתית ניצולי שואה, ואפילו דור שני או שלישי של הורים ניצולי שואה.
פעמים רבות, הוריכם המבוגרים חיים בדירה כזו, והמצב גרוע עד כדי כך, שאפילו רופא או עובד סוציאלי אינם יכולים להיכנס לדירה, שלא לדבר על עזרה בניקוי הבית. דירה כזו היא סכנה למתגוררים בה, ומומלץ מאוד לקרוביהם לדאוג לפינוי לפחות חלק מהחפצים שבה.

חברת “דרור פינויים”, שלאנשי הצוות שלה ניסיון רב בפינוי דירות מכל הסוגים, לרבות פינוי דירה בתמורה לתכולה, מציעה את עזרתה לכם גם במקרה קיצוני זה.
עבודת מיון קפדנית תיעשה על ידי אנשי החברה בסבלנות ובזהירות, וכל מה שיימצא בעל ערך יועבר לבעלי הדירה לבחינתם. אם אין בחפצים מסוימים כל ערך לבעלי הנכס הם יונחו בערימה המיועדת לפינוי לאתרי אשפה.

מלאכת פינוי הדירה מחפצים במקרה של אגרן כפייתי הנמצא בחיים, ושוהה מספר ימים מחוץ לביתו, כדי שניתן יהיה להשיב את הבית למצב, שבו אפשר יהיה לחיות בו בביטחה, מחייב עבודה מהירה ככל האפשר. חשוב שהדייר המבוגר יחזור לביתו במהירות האפשרית.

חברת “דרור פינויים” מודעת גם לצד הזה של הדברים, ומתחייבת לבצע את עבודת הפינוי בזמן הולם, כפי שיסוכם עם הלקוח המזמין את הפינוי.

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם מיד