מכירת תכולת דירה

כשאנחנו רוצים לעשות מכירת תכולת דירה עומדות לרשותנו מספר אופציות. אנו יכולים לבחון ולהחליט כיצד לנהוג. בין אם מדובר בתכולה שלמה (למשל בדירת יורשים) או בתכולת דירה חלקית. אם מדובר על רהיטים, בגדים, חפצים ישנים, פרטי וינטג’ ועוד.

בעיקרון, הדבר הראשון שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו הוא, האם אנחנו מעוניינים להרוויח ממכירת תכולת הדירה או לא. תמיד קיימת אופציה שנתרום את התכולה לארגון כזה או אחר. במידה ואנחנו מעדיפים שלא לעשות כך או לפחות, למכור חלק מהתכולה על מנת שנוכל להרוויח ממנה, אזי שעומדות לרשותנו אופציות שונות.

לפני שנציג את האופציות, חשוב לזכור, כל אופציה שנבחר למכירת תכולת דירה יכולה להשפיע עלינו. לא רק מבחינה כלכלית אלא גם מבחינות אחרות. כלומר, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, מה נדרש מאיתנו לעשות בשביל שנוכל לפנות את התכולה מבלי שזה יעלה לנו כסף ומבלי שזה ייגבה מאיתנו זמן.

הרי אם אנחנו רוצים להרוויח מהתהליך, אנחנו לא יכולים להתייחס אך ורק לשאלה הכספית “נטו” אלא אנחנו צריכים גם להתייחס להיבטים מסביב, אשר יש להם השפעה כלכלית מסוימת.

מה הן האופציות שעומדות לרשותנו למכירת תכולת דירה?

האופציה הפופולארית והטובה ביותר, היא למכור את תכולת הדירה לחברה אשר תפנה אותה. בעיקרון השיטה היא פשוטה. מזמינים את צוות החברה, הם דואגים לבדוק את ערך החפצים בעזרת גורם מקצועי, בהתאם להחלטה שלו זה הסכום שאנחנו מקבלים מהחברה. היא תפנה את החפצים ותעשה איתם מה שהיא מוצאת לנכון. סביר להניח שהיא תמכור אותם בשביל להחזיר לעצמה את ההוצאה ולייצר רווח.

אופציה אחרת, דומה במקצת היא, שחברת פינוי דירה תפנה את החפצים ובתמורה אנחנו ניתן לה אותם. כלומר, החברה לא תשלם לנו אך מנגד, אנחנו לא נשלם לה על הפינוי. כך גם אין צורך להזמין איש מקצוע שיעריך את ערך החפצים השונים.

עוד אופציה שנחשבת פופולארית בתחום מכירת תכולת דירה,  אך בהמשך נראה שהיא לא משתלמת בהכרח, היא מכירה פומבית בחצר. אנחנו יכולים להציע את התכולה של המוצרים שלנו למכירה פומבית, לכל תושבי השכונה או לכל אדם ששומע על המכירה, בין אם זה באינטרנט ובין אם זה במקומות אחרים.

אנחנו יכולים גם להציע את המוצרים למכירה באתרי אינטרנט שונים. לשמחתנו יש הרבה מאוד קבוצות שמאפשרות לנו לפרסם בחינם, ויש לנו אפשרות להציע את החפצים לכל מי שפונה אלינו. בין אם הוא רוכש חפץ בודד ובין אם הוא רוכש שורה של חפצים.

קניית תכולת דירה בהרצליה

בתאכל’ס איך הכי מומלץ לבצע מכירת תכולת דירה

כאמור, האופציה האידיאלית עבור מכירת תכולת דירה, היא לפנות אל חברת פינוי דירות. להציע לה את החפצים שלנו תמורת מחיר מסוים. גם אם לא נקבל את המחיר שאנחנו רוצים, זה עדיין משתלם יותר עבורנו. שכן אופציה זו מספקת את כל הצרכים עבורנו.

למשל, היא מאפשרת לנו להרוויח מהמכירה, החברה שרוכשת את החפצים מפנה אותם מהבית מבלי שנשלם על כך, וכן אנחנו לא צריכים להשקיע זמן או כסף בפרסום ובתהליך המכירה. הכל נעשה בצורה מהירה, פשוטה וזמינה.

האופציה השנייה, מכירת החפצים תמורת פינוי. היא נחשבת גם היא אופציה טובה. אך צריך לקחת בחשבון שאנחנו עלולים להפסיד כאן את ערך החפצים במידה ומדובר באמת בחפצים איכותיים ויקרים. לכן זה אולי משתלם מבחינת טרחה, אך פחות מבחינה כלכלית.

שתי האופציות האחרונות הן הכי פחות משתלמות. אנחנו צריכים להשקיע הרבה מאוד זמן בתהליך. לא נרוויח מכך את ערך החפצים האמיתי או אפילו קרוב לכך. ייתכן מאוד שגם אחרי שנעשה הכל, ניתקע עם לא מעט חפצים שאיש לא רצה לקנות מאיתנו. לכן זה לא ישתלם לנו.

למי כדאי [ולמי ממש לא כדאי] למכור תכולת דירה ומה ההבדלים ביניהם?

מאחר ויש חברות פינוי דירות שונות שמציעות אפשרות לרכישת החפצים ופינוי שלהם מהדירה, הרי שעלינו לדעת עם מי לעבוד. לשם כך, אנחנו צריכים להכיר את התחום. ללמוד עליו ובעיקר ללמוד על החברות השונות שעוסקות בו.

אנחנו צריכים ללמוד על הניסיון שיש לחברה. עד כמה הוא מוכח ומאפשר לה לבצע את תהליך העבודה בצורה נכונה. 

כמו כן, אנחנו צריכים ללמוד על האמינות של החברה. על האמצעים והכלים שעומדים לרשותה לצורך פינוי הדירה. וכן כל מה שיכול לעזור לנו בשביל להחליט בצורה ברורה וחד משמעית, שאכן איתה אנחנו רוצים לעבוד.

אנחנו צריכים לקחת עוד נקודה בחשבון, הכוונה לגורם אשר אמור להעריך את ערך החפצים. חשוב שאנחנו נדע מיהו ועד כמה באמת הוא אמין ויודע לתמחר את המוצרים בערך הנכון שלהם. אנחנו כמובן יכולים לערער ולהתמקח על המחירים. אך חשוב שנזכור, האינטרס שלנו הוא למכור ולפנות אותם. לכן אנחנו נידרש להתפשר, גם אם זה אומר שבמובנים מסוימים ייתכן ולא נקבל את הערך האמיתי של החפץ.

לסיכום, אופציה זו בכל מקרה היא הטובה ביותר עבורנו. כך אנחנו יכולים להרוויח ממכירת המוצרים ולחסוך לעצמנו זמן יקר מסביב. 

התהליך מתבצע במהירות ובצורה פשוטה.

כמובן שניתן להנות גם מפינוי מחסן. במידה והפרטים שבמחסן שברשותכם בעלי ערך מסוים ניתן למכור גם אותם.

מעוניינים למכור את תכולת הדירה שלכם?

השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם לבירור שווי תכולת הדירה והמשך פעילות.