מעוניין למכור תכולת דירה? הנה מה שתצטרך לעשות

לא פעם אנחנו יכולים לראות בסדרות אמריקאיות ובסרטים, משפחות אשר עורכות מכירות חצר. כלומר, מכירת החצר מתבצעת לצורך מכירת תכולת דירה. התכולה בדרך כלל מכילה רהיטים, חפצי נוי, בגדים ועוד.

יש מקרים בהם, המשפחות עושות זאת על מנת להיפטר מדברים ישנים, יש מקרים שהם מבצעות זאת בשביל לגייס כספים במקרה של בעיה כלכלית ויש מקרים בהם משפחות מבקשות למכור חפצים ורהיטים ישנים לצורך תרומות. ישנה גם אופציה של מכירת תכולת הדירה למטרת התחדשות.

מי שמעוניין למכור תכולת דירה הם לא רק משפחות אמריקאיות, מן הסתם. ולא נהוג לבצע זאת אך ורק במקרים שציינו. לא מעט אנשים מבקשים לבצע מכירות של חפצים ורהיטים גם מסיבות אחרות. למשל, כאשר הם מקבלים דירה בירושה וברצונם להשכיר או למכור אותה, אז עליהם להחליט כיצד לנהוג עם החפצים והריהוט שהתקבלו בירושה שנמצאים בדירה. 

בדרך כלל האופציה של מכירה היא הטובה ביותר. כמו כן, יש מי שמעוניין למכור תכולת דירה כאשר הוא מגלה, שיש לו יותר מדי חפצים וריהוט ועליו לפנות חלק, בשביל לייצר מרחב יותר נוח בבית או מסיבות אחרות. 

כפי שאנחנו יכולים להבין, מרבית האנשים גם לא יכולים או רוצים לערוך מכירת חצר. אומנם לשיטה זו יש יתרונות משלה, בין היתר האפשרות לפגוש אנשים, להסביר לכל מי שמתעניין על כל פריט ופריט ועוד. אך כפי שאפשר להבין, מדובר בתהליך שלוקח הרבה מאוד זמן והתועלת הכלכלית היא יחסית נמוכה. 

לכן אם אתם מעוניינים למכור את תכולת הדירה שלכם תוכלו למצוא לא מעט דרכים וכלים כיצד לעשות את זה. הדרך המומלצת ביותר היא באמצעות חברות שמתמחות בכך. חברות שירכשו מכם את תכולת הדירה וגם ידאגו להשאיר אחריהם נכס נקי ומסודר. 

חשוב להדגיש עוד נקודה, מכירת תכולת דירה צריכה להתבצע באופן מסודר ומאורגן. להתבצע כמה שיותר מהר, על מנת שתוכלו להשתמש בדירה בהקדם, לפי הצרכים והרצונות שלכם. בין אם זה אומר להשכיר או למכור אותה, בין אם זו דירת ירושה או דירה אחרת. 

מעוניין למכור את תכולת הדירה

מה עליך לעשות אם אתה מעוניין למכור את תכולת הדירה שלך?

הדבר הראשון שעליכם לעשות, זה להחליט ביניכם לבין עצמכם האם אתם מעוניינים למכור את כל התכולה או רק חלק ממנה. במידה ואתם מחליטים למכור הכל, אז מבחינה טכנית זה יהיה הרבה יותר נוח. שכן אז לא צריך להפריד בין הפריטים ואפשר למכור את התכולה כמו שהיא.

אם אתם רוצים למכור רק חלק, אז לדאוג שהחברה אליה אתם פונים, מודעת לכך או פשוט להוציא מראש את מה שאתם מתכוונים להשאיר אצלכם או במקום. כלומר, יש לעשות התאמת ציפיות ושהכל יהיה ברור לפני תהליך הפינוי.

הדבר העיקרי שעליכם לעשות, למצוא חברות שיכולות לרכוש מכם את התכולה בשוויה האמיתי  וההוגן. תדאגו שזה יהיה בתנאים שמתאימים לכם.

לשם כך, עליכם לבחון מה החברה מציעה, כיצד היא מבצעת את התהליך, איך נראה הסכם עבודה ביניכם לבין החברה וכל דבר אחר שיאפשר לכם להרגיש בטוחים עם החברה איתה אתם רוצים לעבוד. 

חשוב להדגיש, מוטב לעשות סקר שוק. יש לבדוק את המאפיינים של החברות השונות לפני שניגשים לתחילת התהליך. זאת על מנת שתוכלו לקבל את התנאים הטובים ביותר. חשוב שהחברה תקנה מכם את החפצים והרהיטים, אך במקביל גם תדאג לפנות אותם וכמובן להשאיר את הבית נקי ומסודר לשימוש חוזר. 

מה הן היתרונות של חברות שקונות את תכולת הדירה?

כפי שציינו בתחילת המאמר, יש אנשים שמעדיפים לעשות מכירת חצר ויש כאלה שגם מעדיפים לפרסם מודעות באינטרנט ולהציע למכירה חפצים ורהיטים שונים. יש בכך יתרונות במצבים מסוימים, אך כשרוצים למכור תכולה של דירה, עדיף לפנות אל חברה שמתמחה בכך. 

יתרון ראשון, החברה יכולה לקנות מאיתנו את כל תכולת הדירה. כך אנחנו לא צריכים למכור פריט-פריט. זה הרבה יותר מהיר ונוח. 

יתרון שני, החברה מציעה לנו תמורה משתלמת עבור אותם חפצים וריהוט. כלומר, אנחנו מרוויחים מהמכירה, זה לא רק פינוי של החפצים והריהוט מהבית. 

יתרון שלישי, החברה דואגת שהבית יישאר נקי, מסודר ומאורגן. בצורה כזו אנחנו יכולים לחזור אל שגרת החיים שלנו בהקדם. 

יתרון רביעי, מדובר על חברות שעובדות עם הסכם מקצועי, חוזה חתום בינינו. 

ממה צריך להיזהר כשמעוניינים למכור את התכולה שלנו?

ברמת העיקרון יש כמה דברים שעלינו להקפיד ולשים לב אליהם:

למשל, שהחברה אכן מציעה לנו את השווי האמיתי של החפצים והרהיטים שאנחנו מוכרים. כמו כן, שהחברה שומרת על המבנה כדי יישאר כפי שהוא. ללא  גרימת שום נזק, והשארת סביבה נקיה ומסודרת. אנחנו צריכים להיזהר מחברות לא אמינות, לא מקצועיות, חברות שמפרות הסכמים חתומים וכן כאלה שלא עומדות בלוח הזמנים שסוכם איתן. 

אם הכל מתבצע כמו שצריך, אנחנו יכולים ליהנות ממכירה בתנאים נוחים וטובים מאוד עבורנו.