קיבלת דירה בירושה- מה עושים? המדריך להפקת המקסימום מהעזבון

כשאנחנו מקבלים דירה בירושה, עומדות לרשותנו מספר אופציות. האופציה העיקרית היא לשמור על הדירה ולהשתמש בה. אופציה אחרת, היא למכור את הדירה ולהשתמש בכסף שאנחנו מקבלים עליה. אופציה נוספת היא כמובן להשכיר את הדירה.

בכל אחת מן האופציות הנ”ל, אנחנו צריכים להתייחס להיבט נוסף שכרוך בכך שקיבלנו את הדירה בירושה והוא, מה לעשות עם החפצים שבדירה, עם העיזבון. במידה וחלק מהעיזבון ניתן ליורשים אחרים, אז אין שום בעיה הם אמורים לקבל אותו ואין לנו הרבה מה לומר בעניין. אך אם אנחנו יורשים גם של העיזבון, אנחנו צריכים להחליט מה עושים איתו.

פינוי דירה בתל אביב

במקרה כזה, יש לנו גם כאן, מספר אופציות. אנחנו יכולים כמובן לשמור על הכל, הבעיה היא, שלא בהכרח יש בזה טעם. הרי חלק גדול מהעיזבון הם חפצים, פריטים ורהיטים שאין לנו באמת מה לעשות איתם. אנחנו יכולים להשאיר את הפריטים השונים בדירה ולהשכיר אותה ביחד איתם או למכור את הדירה כשהפריטים בתוכה. בשני המקרים, הדיירים החדשים יחליטו מה לעשות איתם. הבעיה היא שאנחנו לא נרוויח מזה דבר. אנחנו יכולים לתת חלק מהעיזבון לבני משפחה שמעוניינים בכך, אך אז אנחנו עדיין נישאר, סביר להניח, עם לא מעט פריטים וחפצים שאין לנו מה לעשות איתם.

מה הפתרון הכי טוב עבורנו?

האופציה הכי טובה במקרה זה, הוא לפנות אל חברות שמפנות דירות ירושה ולהציע להן לפנות את הדירה ולרכוש מאיתנו את הפריטים השונים. ישנן חברות שיסכימו לעשות זאת מתוך הבנה שהן יכולות להרוויח על אותם פריטים וחפצים לא מעט כסף, בוודאי אם מדובר בחפצים ורהיטים עתיקים למשל. צריך לומר, שישנן חברות שיציעו לנו דיל במהלכו הן יפנו עבורנו את הדירה בחינם ובתמורה ניתן להם את אותם חפצים ורהיטים. העניין הוא שייתכן מאוד שהפריטים השונים עולים הרבה יותר כסף מהפינוי עצמו.

אם אנחנו מחליטים לפנות אל גורם מקצועי שיבצע עבורנו את הפינוי ויקנה מאיתנו את החפצים, אנחנו חוסכים בכך שני דברים. ראשית, אנחנו חוסכים את כל מה שקשור לתהליך הפינוי, אנחנו לא צריכים להשקיע כסף בכך. שנית, אנחנו חוסכים כסף וזמן בהוצאת החפצים והפריטים השונים למכירה. דבר שאנחנו יכולים לבצע, למשל, דרך אתרי יד 2, קבוצות בפייסבוק, מכירות חצר וכדומה. זה אולי נשמע אידיאלי, אך זה לוקח לא מעט זמן ויותר לא מעט טרחה עבורנו.

צריך להדגיש פה עוד נקודה, אנחנו צריכים לבחון כיצד אנחנו יכולים להפיק את המקסימום מהעיזבון שקיבלנו. נכון שחלק גדול מהדברים מיותרים ולא יהיה בהם שימוש, אותם נוכל לתרום, אך יש לא מעט פריטים שכן נוכל להפיק מהם תועלת כספית, אם רק נדע להציע אותם לאנשים הנכונים, בצורה נכונה, חכמה ובזמן.

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם מיד

אולי יעניין אותך גם